Вибір стабілізатора напруги. Всі тонкощі.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]І так, якщо ви читаєте цю статтю, значить ви вже знаєте, що таке стабілізатор напруги в принципі і перед вами стоїть питання вибір стабілізатора напруги. Виходячи з того, що вам необхідно купити стабілізатор напруги, далі мова піде про те, як визначитися з вибором стабілізатора. Як не купити кота в мішку.

На сьогоднішній день на ринку представлена ​​величезна безліч різних виробників стабілізаторів. І кожен кращий за попередній. Звичайному покупцеві, який не має спеціальних технічних знань, можна легко заплутатися і, в підсумку, купити не якісне обладнання.

elim
Сервопривідний стабідізатор напруги зсередини
879388
Симистор (тиристор) – пропускає струм при наявності керуючого сигналу.

Типи

Стабілізатори напруги в основному бувають таких типів: релейні, сімісторних, тиристорні, сервоприводні. Перші три типи можна об’єднати в так звані стабілізатори ступеневої типу. Тобто коли коригування напруги на виході стабілізатора відбувається по Вольтододаткові принципом миттєво і стрибкоподібно. Наприклад, якщо точність стабілізатора +/- 5%, то при падінні напруги на вході до 209 Вольт, стабілізатор переключиться на більш високий щабель трансформатора і напруга на виході стане 231 Вольта. Це станеться миттєво, але не лякайтеся, для більшості електроприладів дане відхилення є абсолютно прийнятним. Для пояснення: 220 Вольт – еталон, 5% від нього = 11 Вольт. Значить стабілізатор має діапазон стабілізації +/- 11 Вольт. В стабілізаторах релейного типу перемикання здійснюються за допомогою реле, а в сімісторного і тиристорного типу відповідно, за допомогою сімісторов і тиристорів.

Слід зазначити, що винятком бувають стабілізатори з ШІМ модуляцією. Вони побудовані на тиристорах або тиристорно-симісторних збірках. За допомогою ШІМ модуляції в стабілізаторах напруги даного типу досягається висока точність стабілізації (до +/- 1%) і в деяких моделях (тиристорно-сімісторних), плавний режим перемикання. Простіше кажучи, в стабілізаторах напруги з використанням тиристорно-симісторних збірок виключена можливість мерехтіння лампочок розжарювання при перемиканні режимів стабілізатора.

Дуже популярні стабілізатори сервоприводного типу. Це стабілізатора, що не мають переключающего елемента. Завдяки струмознімальних повзунку, який рухається по доріжці з висновків обмоток трансформатора, здійснюється коригування напруги на виході, в залежності від вхідної напруги. Стабілізатори даного типу мають високу точність стабілізації і плавність регулювання.

20120422-0

Виробники

Важливо розуміти, що в залежності від виробника стабілізатора, саме обладнання має свою надійність. Завдяки досвіду професіоналів, було виділено кілька виробників з позитивною репутацією, і кілька з негативною.

Найбільш популярні сьогодні в Україні, є стабілізатори вітчизняного виробництва. І ця популярність заслужена. Такі виробники, як РЕТА, ДОНСТАБ, Фантом мають дуже позитивні відгуки.

Так стабілізатори виробництва заводу РЕТА мають широку лінійку стабілізаторів від елітних, до бюджетних. Важливо, що виробник надає гарантію на 5 років, що говорить про надійність його стабілізаторів. Працюю стабілізатори від даного виробника 10 років і більше. Це дуже хороший показник, враховуючи прийнятні ціни продукції.

Інший виробник представляє стабілізатори напруги ДОНСТАБ, який націлений на елітний сегмент покупців. Даний виробник порівняно молодий, але має величезні переваги серед своїх прямих конкурентів, таких як Вольтер. Гарантія, як і у попереднього виробника, 5 років. Стабілізатори ДОНСТАБ побудовані на принципі ШІМ-модуляції і мають плавне регулювання напруги. Вся лінійка стабілізаторів має точність стабілізації в 1%. Так само, стабілізатори оснащені програмним забезпеченням, яке дозволяє користувачеві змінювати режими стабілізації в залежності від конкретних потреб. Не мають рухомих елементів. Охолодження – природне, без використання вентиляторів. Стабілізатори здатні працювати при мінусових температурах. Термін служби – більше 10 років.

Стабілізатори фантом так само мають в своїй лінійці як симісторні і релейні, так і з використанням ШІМ модуляції стабілізатори. Всі переваги схожі, проте, фахівці відзначають не зовсім якісне складання стабілізаторів даного виробника, що ускладнює їх обслуговування. Це надійний продукт але, іноді здається, зроблений «на колінах».

Всі вище описані виробники стабілізаторів мають перевірену надійність і рекомендовані фахівцями.

Якщо ви подумали про придбання сервоприводного стабілізатора – необхідно двічі подумати. Справа в тому, що в Україні стабілізатори сервоприводного типу не виробляються! Все сервоприводні стабілізатори, які ви можете побачити в магазинах або в інтернеті і на яких є напис «зроблено в Україні» – це ондозначно Китай. Причому найчастіше начинка всіх цих виробів одно не якісна і з паскудної складанням. Висновок один – виробників багато, Китай один. Не купуйте сервоприводні стабілізатори сумнівної якості. Ціна на оригінальні сервоприводні стабілізатори, зроблені в Європі, дуже висока і в магазинах просто так не продається. Бували випадки, коли низька якість стабілізаторів китайського виробництва приносило великі збитки, ламаючись буквально через місяць після покупки.

Вихід один – купуйте у перевірених продавців тільки якісну продукцію. Це збереже ваші кошти і нерви. Рішення за вами.

Матеріал має рекомендаційний характер[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *