Пристрій газового котла

В Україні найбільш популярним видом опалення є опалення, побудоване на газовому обладнанні. Газовий котел є відмінним засобом опалення і приймається за основу в побудові системи опалення. Правильний вибір газового котла забезпечує ваш будинок теплом і затишком на багато років.

Основні вузли

Перш за все, необхідно визначитися з тим, яким чином працює газовий котел. По суті, це обладнання, призначене для перетворення енергію горіння палива (газу) в тепло і передачі тепла до теплоносія. Основними вузлами газового котла є:

 • Теплообмінник
  4129
  Первинний теплообмінник
  вторичный теплообменник котла
  Вторинний теплообмінник газового котла

  – Елемент, подібний радіатора, через який протікає теплоносій і нагрівається в слідстві зовнішнього подогревакорпуса теплообмінника. Теплообмінник є дуже важливим елементом газового котла. Температура в теплообміннику котла може варіюватися від 5 до 110 градусів за Цельсієм, а різниця між температурою подачі і обратки теплоносія може досягати до 50 градусів. Корпус теплообмінника сучасних навісних котлів виготовлений зі спеціального сплаву, який забезпечує максимальну теплопередачу, ККД якого досягає 95%. У підлогових газових котлів теплообмінники в основному виготовляються зі сталі або чавуну. Основний несправністю теплообмінника газового котла є забіваемость сміттям або накипом (через неякісне теплоносія). Так само необхідно в холодну пору року уникати простою котла для уникнення замерзання теплообменніка.Рекомендуется використовувати дистильовану воду в якості теплоносія для забезпечення надійності і довговічності в роботі теплообмінника.

 • Циркуляційний насос – пристрій, призначений для створювати циркуляцію теплоносія, тим самим розподіляти нагрітий теплоносій по всій
  tcirkulyatcionnij-nasos-golova-dlya-gazovogo-kotla-ariston-u-401734b
  Циркуляційний насос

  системі опалення. Основними вимогами для забезпечення довговічності і надійності в роботі циркуляційного насоса є чиста рідина (бажано дистильована вода), наявність тиску в системі. У разі виявлення стукотів в роботі насоса необхідно провести його заміну. Стук з’являється в слідстві розбиття втулки навколо кільця ущільнювача, часто яку неможливо замінити. Так само, в слідстві підключення живлення котла до комп’ютерного джерела безперебійного живлення, в першу чергу виходить з ладу циркуляційний насос – в ньому відбувається швидкий знос втулки. Це відбувається через імпульсного напруги від комп’ютерного ІБЖ.

 • Блок управління котла – інакше називається плата управління газового котла. Це складне технологічне пристрій, призначений для управління всіма вузлами газового котла. В основному поломки відбуваються через неякісне напруги, наявності стрибків напруги, попаданні вологи на електроніку.
113842629_1_644x461_remont-plat-upravleniya-gazovyh-kotlov-voznesensk
Блок управління котла (плата)
 • Газовий клапан – пристрій, призначення якого зводиться до відкриття вентиля подачі газу за допомогою магнітного клапана через подачу на нього напруги. У всіх клапанах застосовується так звані подвійні клапана – це два, послідовно підключених магнітних клапана, які забезпечують більш надійну роботу всієї газової арматури котла. У більшості газових клапанів навісних газових котлів присутній модулирующая частина. Це ще один вентиль, який може відкриватися тільки частково для модуляції потужності газового пальника. Управління відбувається завдяки зміні величини подає напруги на котушку модулюючого магнітного клапана.
 • Пальник – забезпечує рівномірний розподілу полум’я від горіння газу. Тим самим забезпечується рівномірний нагрів теплоносія в теплообміннику.
 • Триходовий клапан – забезпечує перемикання потоку теплоносія по великому чи малому колі. Велике коло – мається на увазі по системі опалення, мале коло замикається через вторинний теплообмінник для нагрівання гарячого водопостачання. Триходовий клапан присутній тільки в двоконтурних газових котлах з окремими первинним і вторинним теплообмінниками.
 • Турбіна – присутній тільки в турбированних варіантах газових котлів, призначена для примусового створення циркуляції кисню в камеру згоряння і вихлопу чадних газів.

Всі елементи в комплекті представляють пристрій газового котла зі складним технологічним управлінням. Надійність визначається надійністю кожного вузла газового котла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *