Промивання котлів

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Причини і наслідок

Відразу необхідно зазначити, що котел – це складне технологічне пристрій, теплоносієм в якому служить рідина. Рідина по правилам належна бути у вигляді дистильованої води. Однак найчастіше цим правилом нехтують і заливають в систему опалення просту воду з водопроводу, яка не відповідає технічним вимогам. У слідстві таких моментів котел може забитися накипом або іншими відкладеннями через реакцію самої води на нагрів.

Найбільш вузьким місцем в системі котла є його теплообмінник. Теплообмінник виконаний у вигляді радіатора, в якому через змійовик протікає рідина і нагрівається від основного пальника. Так само, в разі двоконтурного котла часто забивається вторинний теплообмінник. Вторинний теплообмінник може бути як вбудованим в первинний (бітермічний), так і в окремому виконанні. В обох випадках ніхто не застрахований від забивання теплообмінника.

Як визначити, чи забитий теплообмінник?

В першу чергу по звуку! Якщо при роботі котла, особливо на великих оборотах, ви чуєте металевий тріск і стук, або звуки, характерні коли вода закипає, а вода знаходиться в перегрітому стані (котел може йти в помилку по перегріву), тоді в першу чергу необхідно перевірити теплообмінник на затурканість . Звичайно, можуть бути й інші причини подібних звуків, як наприклад не працюючий циркуляційний насос або слабкий проток води, забиті фільтра. Досвідчений майстер завжди швидко визначить несправність.

Промивання котлів!

Якщо вже ясно, що ваш котел або колонка забилася, тоді необхідно проводити промивку котла. Слід зазначити, що промивка котлів проводиться за допомогою спеціального хімічного реагенту, і дозування слід дотримуватися строго відповідно до інструкції. Так само не можна виробляти промивку котлів в якості профілактики! Багато хто не досвідчені майстри радять промивати котел для профілактики з певною періодичністю – цього робити не варто. Оскільки це не тільки не дасть ніякого позитивного результату, але ще і зменшить термін служби котла, оскільки шкода, нанесеним тим же реагентом хоч і не великий, але все-таки присутня.

Процес промивки вторинного теплообмінника котла наведено на наступному відео:

В даному випадку проводиться зняття теплообмінника, потім всередину заливається рідина з реагентом, теплообмінник ставиться на газову плиту і на малому вогні проводиться нагрів до закипання реагенту. Таким чином відбувається найбільш якісна промивання котлів. Слід так само стежити за наявністю рідини в теплообміннику при його нагріванні, інакше в сухому вигляді можливо розшарування пластин теплообмінника. Після зникнення реакції реагенту (відсутність піновиделенія) можна припинити промивання, ретельно промити водою теплообмінник і встановити в котел, промивка закінчена.

Для промивки первинного теплообмінника необхідно використовувати спеціальний бустер, який створює примусову циркуляцію реагенту по всіх каналах котла і таким чином вимиває всю накип. Наочне відео даного процесу ми додамо пізніше. За допомогою бустера можна і вторинний теплообмінник промити так само.

На закінчення хочеться додати всім відомі і зрозумілі слова: для якісного виконання роботи звертайтеся до професіоналів, бо скупий платить двічі – не економте на подібних роботах.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *